içindekiler

Tüm dillerde Bu kullanıcı kılavuzu.

genel bakış

tr iPhone 6 Plus 03 MainTableScreen framed
tr iPhone 6 Plus 03 MainTableScreen framed
tr ABD iPhone X 03 MainTableScreen 1 çerçeveli

Canlı Davul en Şarkı Ritim Parçalar indirilir ve bu uygulamayı kullanarak oynanır.

Parçalarınız bir tablo olarak sunulmuştur. Sen basarak yeni bir parça tanımlayabilirsiniz ‘ + ‘ düğmesine veya parçanın kullanacağı sözcükleri dokunarak bir parçayı değiştirin.

Izlemek Flick silebilir veya kullanan parçaların sırasını değiştirmek için sol ‘ Edit ‘ butonuna ve yeni bir konuma tablo girişi sürükleyerek.

üst

Setlists

Tablo ‘Setlists’ gruba ayrılır. Bir setlist parça sıralanmış bir listesidir. Belki farklı gruplarla pratik ya da performansları için, parçalarınızı oynamak farklı durumlar için Setlists kullanın. Setlist adını ve bazı düğmeleri gösteren bir alan tarafından yönetilmektedir. Izler tekrar kullanarak setlist içinde yeniden düzenlenebilir ‘ Edit ‘ butonuna ve sürükleyerek. Basın ‘ Çal ‘ atamak arası parça boşluğu ile birlikte tüm setlist oynamak için. Basarak bu boşluğu ve setlist adının uzunluğu yapılandırma ‘Configure ‘ . Sen basarak boş Setlists silebilirsiniz ‘ Del ‘ ve basarak yenilerini oluşturmak ‘Yeni ‘ .

üst

Parçalar Yönetme

Parçalar basarak çoğaltılır ‘ Kopyala ‘.   Yinelenen zaman belki başka setlist içine, başka bir konuma sürüklenen olabilir.

Parçanın tanımı (adı ve yapılandırma) ile paylaşılabilir Şarkı Rhythm Tracks basarak topluluk ‘ Hisse ‘ düğmesine. Bu kopyalar o isim ve sunucularımıza yapılandırma onun SongForm veya tam yapılandırma ayrıntılarını almak için, aynı adla aramaya başkaları tarafından kullanılmak üzere bu.

üst

Parçalar Çalma

Adlarının Yukarıdaki durum olduğunda Parçalar oynamaya hazırız ‘ Hazır ‘ ve yeşil oyun üçgen sembolü görüntülenir. Parçayı çalmak için yeşil oyun üçgenini basın. Daha sonra buna benzer bir sayfa göreceksiniz:

tr iPhone 6 Plus 01 PlayerScreen framed
tr iPhone 6 Plus 01 PlayerScreen framed
En ABD’nin iPhone SE 01 PlayerScreen Çerçeveli

Sayfayı pratik ve sahne zaman parlamayı önlemek için sessiz arka plan kullanılır. Her zamanki oynatıcı kontrolleri ve ayrıca iki özel yönleri vardır:

Hız Kontrolü : Ses hafifçe yavaşladı ya hızlandırdı olabilir. Bunun için kontroller bulunmaktadır mor ve orijinal ve ayarlanmış hız gösterilir. Hızı çok fazla orijinal kaydedilen hızın% 92 ile sınırlıdır böylece aşağı düşmüş ise Ses kalitesi uğrar; Ses kalitesi orijinal hızını iki katına kadar şey hızlandırdı ediliyor üzerinde fazla acı vermez.

Parça İlerleme Çubuğu : ses dosyasının ilerleme oynandığıyla olarak gösterilen ve bir ile, giriş bölüme bölümlenmiş tanımlanır ‘ < ‘ koroları tekrarlayarak, ve bir ile özdeşleşmiş bir bitiş, ‘ > ‘. Koroları ‘olarak tanımlanan 1 First,’ için ‘ M Orta için’ ve ‘ U Son için’.

üst

İndirme Sayısı

Alive Davul senin ısmarlama besler Şarkı Ritim Tracks indirme yoluyla. Indirilebilir parça sayısı basarak In-App Alımları aracılığıyla sonradan tepesinde edilebilir satın alınan uygulaması ile sağlanan ödenek ile sınırlıdır  topup . Indirme sayısı her setlist footer’larındaki tabloda gösterilmiştir kalan ve her başarılı indirmek için azaltılır. Bu değer ulaştığında sıfır (0) daha da yükle tam olmaz ve bu durum bunun yerine ‘olarak gösterilir Ertelenmiş ‘.

üst

 

Kişisel Parça Oluşturma

iPhone X 02 PickersScreen framed
iPhone X 02 PickersScreen framed
En ABD’nin iPhone X 02 PickersScreen Çerçeveli

Ya yeni oluşturmak veya varolan değiştirdiğinizde hem seçmek için, yukarıdaki sayfayla sunulmaktadır izlemek

 1. Bir ritim parkurunuz için kullanılır ve gereken
 2. Bir SongForm kullanılır.

üst

Ritim seçme

Seçiminde belirleyici olması amacıyla ritim ilk, bu kadar seçmek sayaç örneğin,, 4/4, o zaman var hissetmek , örneğin, Even8th. Bu, metre ve bu his sahip yalnızca görüntülenen ritimlerinin listesini kısıtlar.

Daha sonra kategorisi  ritmi , örneğin, için, seçilebilir Caz . Alt ritim artık, örneğin, seçilen gereken Caz Fırçalar ve ardından son olarak ve tempo ve aletleri . diyelim 120 ve fırçalar tek başına , sadece kullanılacak olan fırçalar anlamına gelir; “ Fırçalar; Hi-şapka”  fırçalar anlamına geleceğini sadece ‘B’ bölümlerinde yüksek şapkaları baskındır. Kısa bir ses örnekleme ait sağlanacaktır Caz Fırçalarseçiminizi yardım etmek ritim.

üst

SongForm seçilmesi

senin şarkının genel müzikal formun dört yönleri seçilir

 1. Birinci , altta yatan SongForm , ki 32.A1A2 iki eşit uzunlukta bölümler içeren ne bir köprü olan bir 32 çubuğu formu anlamına gelir ki; Seçenek olarak ise, 24.AAB ilk iki farklı olarak üçüncü ile üç eşit uzunlukta bölümlere içeren 24 bir çubuk formunda (bir ‘köprü’ ya da ‘B’ bölümü) anlamına gelir,
 2. İkincisi, bir giriş için çubuklarının sayısı, örneğin, 8-Bar giriş 8 bar gösteren; Alternatif olarak, Yok,  hiçbir tanıtım oynanacak belirtmek istiyorum,
 3. Üçüncü , yineleme sayısının koro tekrarlarını, yani altta SongForm (burada 32.A1A2 ), örneğin, ‘ 3 ‘,
 4. Dördüncü , bir bitiş çubukların sayısı, örneğin,  8-Bar, son 8 bar gösteren; Alternatif olarak, Yok hayır bitiş oynanacak belirtmek istiyorum.

üst

Kullanıcı tanımlı SongForm

Listesinden seçerek alternatif olarak yatan SongForms , tek kişinin oluşturabilirsiniz kendi kullanıcı tanımlı yatan SongForm ‘oluşturma’ düğmesine (İçinde bir kalemle bir kutunun resim) basarak. Bu, bu ekran gelir.

iPhone X 05 UserDefinedSongFormScreen framed
iPhone X 05 UserDefinedSongFormScreen framed
tr ABD iPhone SE 05 UserDefinedSongFormScreen 1 çerçeveli

Burada, kullanıcı tanımlı SongForm dört ardışık parçaları tekrarlarının kendi numarası (her satırda LHS kutu) her biri girilebilir. Dört parçadan her biri, bir bölümdeki bar sayısını belirten sayı, her bir listesi tarafından tanımlanmaktadır. ‘Bu numaralar ya ayrılır |’ veya ‘/’ sembolü.  ‘/’ Köprü bölümü önce gelir. Bu şema, kendi SongForm tanımlamak için fırsat çok sağlar. Değil dört bölümden tüm kullanılması gereken; sadece bu gerekli değildir boş bırakın.

üst

Bir Şarkı aranıyor

Eğer parçanın adını girdikten sonra, şarkının varolan tanımı arayabilirsiniz arama (büyüteç) simgesine basarak bu adla Alive Drumming tarafından paylaşılmakta olan. Bir SongForm tanımı veya tüm parça tanımı ya varsa, bu tespit ve sayfanızın onunla güncellenecektir.

üst

kaynaklar

 1. Bu Kullanıcı Kılavuzu , tüm desteklenen diller
 2. Hayatta Davul web https://alive-drumming.org
 3. Hayatta Davul Sık Sorulan Sorular (SSS) https://alive-drumming.org/faq
 4. Davul hayattaysa Şarkı Ritim Tracks de videolar dahil ürün sayfasını, https://alive-drumming.org/home/songform-rhythm-tracks/
 5. En uygulama için Forumlar http://forums.alive-drumming.org

üst